Virtuálne sídlo je ako stvorené pre štart podnikania

Začiatky podnikania sú ťažké vždy, respektíve ťažké je vôbec začať. Už len z toho hľadiska, že začínajúci podnikateľ musí na začiatok disponovať určitým kapitálom a mať priestory pre svoju firmu – teda zároveň adresu, ktorú by zaregistroval do obchodného registra.

  • Bez zaregistrovania adresy nemôže byť v tomto registri zapísaný.

Lenže ako vieme, ceny prenájmu priestorov aj kancelárií bývajú drahé, mohli by byť pre štartujúceho podnikateľa dokonca likvidačné. Ak zoberieme do úvahy, že môže ísť o mladého nádejného podnikateľa, ktorý zatiaľ študuje alebo pracuje pre niekoho iného a zatiaľ len dáva dohromady svoj plán, pričom ešte napríklad môže bývať na internáte či u rodičov. Mladým sa dnes nehľadajú priestory ľahko a podobná situácia je s hľadaním priestorov na podnikanie.

Mladý podnikateľ

Na druhej strane ale dnešným mladým podnikateľom praje fakt, že žijú v digitálnej, internetovej a virtuálnej dobe. Že veľa z nich rozbieha svoje biznis nápady cez internet – k čomu vlastne žiadne veľké prenajaté priestory nepotrebujú, nakoľko ani nezamestnávajú pracovníkov, ktorí by reálne museli využívať prenajatú kanceláriu. A napríklad pre tieto prípady je doslova ako stvorené virtualne sidlo.

Podanie rúk, budovy

  • Je to adresa, väčšinou s lukratívnym umiestnením (napr. v Bratislave), ktorá sa dá prenajať za mesačný poplatok cca 10 – 20 EUR. Jej výhodou je, že sa dá bez problémov a legálne zapísať do obchodného registra.

Začínajúci podnikateľ tak získa pre svoju firmu reprezentatívnu adresu, ktorá navyše spraví solídny dojem na obchodných partnerov. Na túto adresu mu bude chodiť firemná pošta a zásielky – sídli tam sekretariát, ktorý túto poštu vždy prevezme a o prijatí pošle notifikáciu. Pošta sa dá tiež preskenovať a poslať mailom.

V tomto prípade človek fyzicky nekupuje priestory, ale adresu s administratívnymi a korešpondenčnými službami.