Ako vytvoriť detské ihrisko?

Asi každý z nás v detstve sníval o vlastnom ihrisku na dvore. Teraz sme rodičmi a máme vlastné deti a najradšej ich máme pod dohľadom. Čo tak postaviť pre svoje deti ihrisko doma na dvore, budú na čerstvom vzduchu a vy na ne budete môcť dohliadať. Najprv musíme mať nejaký priestor a predstavu o tom, ako bude vyzerať. Mnohí rodičia sa obávajú, že detské ihrisko bude stáť veľa peňazí. Základom je stanoviť si limit a držať sa ho. Každé detské ihrisko musí mať pieskovisko, šmýkačku a aspoň jednu hojdačku a domček na hranie. Ak nechcete kupovať nové veci, určite sa poobzerajte po internete, či niekto neponúka šmýkačku alebo hojdačku. Urobíte tak a ušetríte peniaze aj životné prostredie.

návrh detske ihriska

Na začiatok si teda urobte plán, ako má vaše detské ihrisko vyzerať a aký materiál zvolíte. Pre nás je určite najlepšou voľbou drevo. Ľahko sa s ním manipuluje, je lacnejšie ako iné materiály a určite sa vám doma nájdu staršie drevené latky, ktoré ste doteraz odkladali, pretože raz ich určite budete mať. Teraz ich teda môžete použiť. Na ich upevnenie do dreva sa používajú skrutky s tanierovou hlavou. Vďaka tanierovej hlave si môžete byť istí, že sa o ňu vaše dieťa nezraní. Ak ste už konštrukciu postavili, nezabudnite ju natrieť ochranným náterom a nejakou farbou, pre deti je ideálne niečo pestrofarebné.

detske ihrisko

Ak ste sa rozhodli aj pre pieskovisko, niektorí ľudia volia plastové nádoby, do ktorých sypú piesok. Takéto pieskovisko má však jednu nevýhodu, tieto nádoby majú len určitú veľkosť a ako dieťa rastie, pieskovisko mu časom nebude stačiť. Lepšie je vyrobiť si klasické pieskovisko doma. Všetko, čo potrebujete, sú 4 dlhé drevené lišty, 8 x skrutky do dreva s tanierovou hlavou, tuhá hlava a piesok. Drevené latky spojte a na dno rozprestrite plachtu, aby ste ju spojili s konštrukciou, a nakoniec nasypte piesok. Nezabudnite si zaobstarať hračky do piesku, ako je vedierko, lopatka, mlynček a rôzne formičky. V neposlednom rade piesok vydezinfikujte tak, že ho na noc prikryjete plachtou. Je to kvôli niektorým zvieratám, ktoré si z neho môžu urobiť svoju súkromnú toaletu.

A na záver si zoberte stoličku kávu a už vám stačí sa len pozerať ako sa vaše ratolesti hrajú na vami vytvorenom detskom ihrisku.