Možnosť kúpiť si firmu?

Čoraz viac ľudí sa rozhodne opustiť svojho zamestnávateľa a vydať sa vlastnou cestou podnikania. Niekedy však začať svoju podnikateľskú činnosť nie je také jednoduché ako sa na prvý pohľad môže zdať. Prvé čo musíte zabezpečiť, aby ste mohli začať podnikať a právne bolo všetko v poriadku, je nutnosť založiť si vlastnú firmu. Založenie s.r.o. vás však môže pekne potrápiť. Čakajú vás nekonečné vybavovania na úradoch, zabezpečenie rôznych dokumentov a podobne. Práve preto je čoraz obľúbenejší trend firmy na predaj na Slovensku.

spoločnosť

Firmy na predaj nie sú hitom iba na Slovensku. Deje sa to celosvetovo a kúpiť si firmu je veľkým hitom aj v zahraničí. Firmu, ktorú si môžete kúpiť a začať podnikať sa nazývajú ready made spoločnosti. Kúpou ready made spoločnosti môžete okamžite začať svoju podnikateľskú činnosť bez nutnosti zápisu vašej firmy v registri či daňovom úrade. Ready made spoločnosť sa oplatí kúpiť, ak potrebujete začať svoju podnikateľskú činnosť v krátkom čase a zbaviť sa nepríjemných a dlhých procesov pri zakladaní spoločnosti.

Ready made spoločnosť si môžete kúpiť ako novozaloženú spoločnosť priamo pre predaj alebo ako spoločnosť s históriou. Tieto spoločnosti majú všetky právne náležitosti vykonávať podnikateľskú činnosť. Podpisom zmluvy a kúpou ready made spoločnosti sa okamžite stávate vlastníkom tejto spoločnosti a môžete oficiálne začať s podnikateľskou činnosťou.

spoločnosť

Aké sú výhody ready made spoločností?

Veľkou výhodou je najmä, že spoločnosť je zapísaná v obchodnom registri, takže má pridelené IČO, registrovaná je taktiež pre daň z príjmov, disponuje prideleným DIČ, má splatené základné imanie, nemá záväzky. V prípade, že aj vás zaujala možnosť kúpiť si založenú firmu a vyhnúť sa tak všetkým papierovačkám pri zakladaní spoločnosti, navštívte stránku 41business.com a dozviete sa o možnosti kúpy ready made spoločnosti oveľa viac.