Na zostupe

Ďalšou dôležitou témou dnešných čias je deti bez alergie. Napíšem niečo o tom dúfam že nebude zatiaľ búrka lebo nejako mračí aj hrmelo v diaľke. Ako vlastne predchádzať potravinovým alergii u detí. Bezpečný sprievodca aj spôsob ako zaradiť detskej stravy ako sú arašidy alebo vajcia či mliečne výrobky. Alebo tiež pšenica je taká zákerná či ryby a iné alergény tzv. nový prístup k stravovania u detí. Je to tiež určitý druh vedy keď vaše dieťa má problémy čo jesť pri rozličných zdravotných problémoch. Ako na to. Mne kamoška Ingrid pred štyrmi rokmi kúpila knihu je síce určená pre deti ktoré trpia na rôzne potravinové alergie je zaujímavo písaná . Ja síce ani kamoška nemáme vlastné deti ani nebudeme mať tak sme rozhodli že do tejto doby je to ťažká skúška kde na človeka číha čokoľvek. Žijeme si pre seba a pre priateľov a našu rodinu a to stačí. Detičky sú síce naše poklady ale dajú poriadne zabrať hlavne keď majú rôzne zdravotné problémy.

strava našich predkov

Mojou bezprostrednou reakciou na tú publikáciu bolo mohla pomôcť mne aj iným aj keď je určená deťom. Mne raz doktorka povedala že mám tzv. detskú chorobu alergie čím všetkým som si ja už prešla des nechcite si ani prestaviť od fľaky na tvári na ktoré mi dala kožná lekárka mastičky KORDIKOIDNE čo mi spálilo do červena celú tvár cez opuchnuté pery až takmer ANFILAKTICKY šok des. To je jedno či to má dieťa či dospelý potravinové to je jedno je to dlhotrvajúce po celý život lebo sa to opakuje je to chronické ochorenie ktoré sa prejavuje či už ekzémom a podobne. Je to aj známka zníženej imunity ale poviem vám pravdu v živote by som na imunitu nebrala lieky aj kamoška to má je hlúpa dôveruje lekárom v pritom vedia že im ide len o lieky ktoré vôbec neliečia len potláčajú daný problém. Aj keď v dnešnej dobe už mám veľa poznatkov o tejto problematike ako vlastne vykorčuľovať čo sa týka potravinových alergií ale aj tak je to veľmi zložité.

možno nám klope na lepšie časy

To znamená inými slovami nemáme všetky odpovede s naším napredovaním budú informácie pribúdať stále aj nové rady. Opíšme si to deda v skratke ako postupovať bez alergii čomu sa vlastne vyhnúť . Keby sme sa my alergici nevyhýbali potravinám ktoré nám to spôsobujú mohlo by to spustiť resp. zvýšiť pravdepodobnosť výskytu ešte viac zdravotných problémov. Čiže najlepšie sa vyhnúť takým potravín o ktorých vieme že nám nerobia dobre. Ja keď som sa narodila takmer pred  rokmi ta osveta bola tak povediac v plienkach nevedelo sa čo je CELIAKIA a  pod. Až rokmi sa osveta rozvíjala. Kľúč k príčine ja ako dieťa som mala opakované problémy čo sa týka žalúdka ale nevedelo sa prečo to boli 70 roky až rokmi sa u mňa vyvinul akútny zápal pankreas a nikdy som neholdovala alkoholu a napokon posledné roky chronický chorý pankreas aj žlčník a rôzne alergie ešte aj histamín. Je to boj na celý život.