Prečo chcem nerezové zábradlie

Po dlhšom zvažovaní som sa rovnako ako mnohý rozhodla pre nerezové zábradlie. Áno druhov zábradlí je viac, lacnejšie aj drahšie prečo teda to nerezové? Väčšinou pred nákupom drahšej veci zvažujeme nielen jej parametre ale aj kvalitu a výdrž. Cena býva často veľmi dôležitá. Práve preto je možné, že rozhodovanie a výber nám zaberie viac času ako by sme pôvodne čakali. Poriadne si premyslieť svoje kroky má ale svoje opodstatnenie. Nie je tomu dávno, čo som stála pred rovnakou dilemou. V dome sme potrebovali vymeniť zábradlie na schodisku. Pri opretí sa jemne hýbalo a nemali sme z toho dobrý pocit. Hlavne preto, lebo v domácnosti s nami žijú dve deti a starká.

nerez je vysoko odolný materiál

Staré zábradlie predstavovalo nebezpečenstvo. Deti sa radi na schodoch naháňajú a sú prosto deťmi- takže sú pojašené a často si neuvedomujú v tej rýchlosti, čo sa môže pádom zo schodov všetko stať. Starká je zasa iná kapitola. Má problémy s kĺbmi a prechod po schodoch je pre ňu náročnejší a potrebuje sa zaprieť. Museli sme brať ohľad na bezpečnosť všetkých členov domácnosti. Tak sme jedného večera s manželom zasadli k počítaču a vydali sa na strastiplnú cestu hľadania nového zábradlia. Keďže máme deti, bolo by ideálne ak by sa zábradlie ľahko čistilo. Musí byť pevné a kvalitné, v takom prípade sme ochotnejší siahnuť hlbšie do peňaženky. Máme priestranný dom zariadený v jemných farbách a minimalistickom dizajne.

jeho inštaláciu plánujeme aj v exteriéri

Nemám teda záujem o zábradlie, ktoré by mi moju vizuálnu stránku domu rozbíjalo. Trvalo nám zhruba tri dni poriadne prezrieť všetky typy a možnosti zábradlí. Nakoniec sme sa rozhodli pre zábradlia nerezové. Jednak pre ich ľahké čistenie na ktoré nepotrebujem zbytočnú chémiu. Tej sa pri deťoch snažím vyhýbať ako len je to možné. Materiál je pevný a kvalitnejší. Takže niekoľko rokov nebudem musieť riešiť znova tú istú situáciu. A manželovi sa páčilo to, že nerezové zábradlie je bez údržby – žiadne šmirgle, laky a neviem čo. Trochu som sa bála ako ukáže v priestore ale napriek tomu, že pôsobí ako kov v priestore je jemnejší a krásne ladí oku s celkovým výzorom zariadenia. Práve preto lebo som náročná chcem nerezové zábradlie.