Som asistentka

Začala som pracovať v jednej firme, kde som sa dostala po znamosti – kolega, s ktorým som už pracovala vo firme predchádzajúcej, si mal vzal k sebe ako asistentku. Praca ma hrozne baví, ale je tu ten kolega, ktorý si myslí, že medzi nami niečo je, často sme spolu riešili osobné veci, občas mi bol oporou, občas mi radil… Ale potom to začalo, často na mňa siahal, na vlasy, na nohu, najskôr som to brala s nadhľadom a zo srandy, potom sa pridali rôzne sexualne nárazky atď. Zo začiatku som to ignorovala a brala s rezervou a tiež som sa ho trosku balila, pretože sa ku mne správal inak, než k ostatným, dovolil mi si brať voľno, homeofficy, a potom som mala pocit, že mu to „musím nejako oplatiť“.

stres

Postupom času, keď ignoroval moje nie, som začala byť ľahko nepríjemná, dvakrát som už po ňom vycestovala, nech toho nechá. Buď sa urazil a daval mi to zozrať alebo bol nepríjemný. Potom sa upokojil, bola zase sranda a potom to začalo znova. Zakaždým, keď som odmietala jeho ponuky (typu, že sa stretneme po práci alebo budeme v práci spolu dlž), mi vyčítal, že som protivná a tak. Tak som sa potom snažila protivna „nebyt“ a siahanie na seba tolerovala až do chvíle, keď na firemnom večierku iný kolega, mi povedal, že o tom všetkom vie, že mi ublizuje. Poprosila som ho o to, aby to nikomu nepovedal.

stres

Po novom roku začali byť iní reci, že by bol rád, keby sme sa posunuli dal a mali spolu sex, na to som mu odvetila, že ho mám rada, ale bohužiaľ s ním nič mať nechcem, začal potom, že prečo nie, že si rozumime a že ho priťahujem. Na to som mu nemala čo rict, nechcem ho uraziť, bojím sa jeho reakcie. Podotýkam, že má manželku, ktorá náhodou nesmie vedieť, že spolu pracujeme, žepra je labilná a zarlivá, dokonca mi povedal, že si z fb mám odstrániť informáciu, že pracujem v rovnakej firme ako on, aby to nezistila. Vyhovela som a následne ho zablokovala, aby ma nenašiel. Pracujem tu rok a rok toto trpím, začínam na sebe pozorovať, že mi začínajú byť nepríjemné už aj dotyky od manžela.