Ušetrite na energiách

Niekedy vie však aj obyčajná kolaudácia, ktorá je poslednou bodkou na to, aby ste sa mohli nasťahovať, poriadne potrápiť. Niektorí ľudia pred kolaudáciou zistia fakt, že ku kolaudácii je potrebný energetický certifikát. O energetickom certifikáte niektorí doteraz ani nepočuli a niektorí si dali na jeho realizáciu už vopred pozor. Ak totiž nedodržíte podmienky, ktoré nová legislatíva udáva, novostavba v ohľade na spotrebu energie, môžete mať pri kolaudácii problémy. Podľa novej legislatívy musia novostavby doložiť ku kolaudácii energetický certifikát, v ktorom sú zohľadnené výšky spotreby energie pre chod domácnosti. To predstavuje spotrebu na ohrievanie teplej vody či vykurovanie celej domácnosti a iné.

energetické triedy

Na základe merania tejto spotreby odborníkmi pomocou termo kamery sa následne vypracuje energetický certifikát. Súhrn spotreby energie a energetická náročnosť rôznych technológií, ktoré zabezpečujú chod domácnosti sa prejaví v energetickej triede. Energetické triedy, do ktorých spadá aj domácnosť sa označujú od písmena A až po G. Energetická trieda označená písmenom A je trieda s nízkou spotrebou energie. A práve takáto energetická trieda v podobe A0 by mala byť pre vás pri stavbe domu prvoradá. Podľa novej legislatívy musia všetky novostavby doložiť ku kolaudácii energetický certifikát, v ktorom je zohľadnená najvyššia prípustná energetická trieda a nula.

energetické triedy

To znamená, že môžete zabudnúť na žrútov energie v podobe starých kotlov, ale pravdepodobne sa budete musieť obrátiť na šetrené výdobytky modernej doby ako sú tepelné čerpadlo či vzduchotechnika. Energetický certifikát ku kolaudácii je podmienkou na to, aby váš dom prešiel kolaudáciou. Na to, aby ste získali energetický certifikát stačí navštíviť internetovú stránku certifikaciabudovy.sk, kde môžete kontaktovať odborníkov, ktorí sa už o všetko postarajú. Svoj energetický certifikát dostanete už do niekoľkých týždňov a môžete ho predložiť ku kolaudácii či využiť možnosť energetického certifikátu na iné účely. Zistite cenu energetického certifikátu ku kolaudácii na certifikaciabudovy.sk.