Výroba kuchynských potrieb vyžaduje vhodné prepravné nádoby

Kuchynské potreby patria k najpredávanejšiemu sortimentu tovaru na Slovensku. Do kuchýň dopytujeme rôzne plastové dózy, nože, príbory, poháre, taniere, termosky, hrnce, panvice a celý rad ďalších predmetov. Ak sa zameriate na množstvo značiek a na ich konkrétny sortiment, zistíte, aký bohato rozvetvený je tento odbor ľudskej činnosti. Výrobou kuchynských potrieb sa zaoberá mnoho subjektov a niektoré medzi sebou aktívne komunikujú a spolupracujú, napríklad jedna firma vyrába násady a držadlá panvíc a hrncov, druhá samotné nádoby a tretia napríklad pokrievka. Výrobky sa potom musia skompletizovať, pričom kompletizáciou sa môže zaoberať niekto iný, podstatné teda je, aby sa všetky čiastkové časti prepravovali do kompletizačnej linky v poriadku a včas. A na to slúžia okrem iného aj KLT prepravky.

kuchynské potreby

KLT prepravka je plastová nádoba s vekom alebo bez veka, niektoré sú osadené výstupkami, aby do seba dobre zapadli pri skladaní na seba, a počíta sa s tým, že sa prepravky budú stavať aj do niekoľkých poschodí, v závislosti od nosnosti a skladových či prepravných možnostiach v danej situácii. KLT prepravka sa vyrába z polypropylénu, čo je jedna z najviac osvedčených plastických hmôt, čo sa týka mechanických vlastností a zdravotnej nezávadnosti. Polypropylén sa bežne využíva napríklad na výrobu potravinárskych obalov a fólií, a koniec koncov sa z neho vyrábajú aj spomínané kuchynské potreby.

príprava pokrmov

KLT prepravky uľahčujú logistické procesy pomerne dôkladne, pretože sú hranolového tvaru, tým pádom sa skladový priestor úplne bezo zvyšku vyplní a nezostane tu veľa nevyužitého priestoru, čo sa stáva hlavne pri nádobách valcového tvaru (sudov, barelov, fliaš). S prepravkami sa ľahko manipuluje ako ručne, tak aj pomocou mechanizácie. Na bočných stranách sú k dispozícii zárezy pre ruky, a ak je treba, KLT prepravky sa umiestnia na plastovú paletu a prepravujú sa potom vysokozdvižným vozíkom.